منوی سایت
نخستین نیروگاه تلمبه ذخیره ای خاورمیانه امسال به بهره برداری می رسد
1391/08/02

به گزارش نشریه مهندسی آّب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، این طرح با 95 درصد پیشرفت فیزیکی در فاصله 125 کیلومتری شمال تهران و در مسیر جاده کرج - چالوس در استان مازندران در حال احداث است.
براساس این گزارش، 12 نفر از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به تازگی از کارگاه سد و نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه بازدید کردند.
در این بازدید، نماینده مردم اهواز و نایب رییس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از دست اندرکاران طرح سیاه بیشه، اظهار داشت: بزرگی و گستردگی این طرح مایه افتخار کشور است.
"
ناصر سودانی" با اشاره به پیچیدگی بسیار بالای نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه، افزود: بزرگی این طرح را کسانی می توانند لمس کنند که از نزدیک شاهد اقدام های صورت گرفته در بخش های مختلف و سختی کار آن باشند.
سودانی نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه را نخستین نیروگاه تلمبه ذخیره ای خاورمیانه دانست که به زودی وارد مدار خواهد شد.
نایب رییس اول کمیسیون انرژی در ادامه گفت: در این بازدید اعضای کمیسیون انرژی متعهد شدند که در راستای حمایت های قانونی برای تامین اعتبار این قبیل طرح ها، تلاش بیشتری کنند.
وی یادآور شد: سرمایه گذاری در صنعت برق آبی، هزینه کرد نیست بلکه افزایش سرمایه است و اجرای این قبیل طرح ها ارزش افزوده زیادی برای کشور در پی خواهند داشت.
سودانی در پایان گفت: ما امروز به این باور رسیدیم که یک ایرانی با تکیه بر ایمان، اعتماد به نفس و پشتکار و همچنین حمایت های مسئولان، می تواند نام ایران را در جهان بیشتر از گذشته پر آوازه کند.
نماینده مردم زرند و کوهبندان و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز پس از بازدید از کارگاه سیاه بیشه، گفت: در پی این بازدید، اعضای کمیسیون انرژی با توانمندی های داخلی در اجرای نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه به عنوان یکی از طرح های پیچیده کشور آشنا شدند.
"
حسین امیری" افزود: ما در کمیسیون انرژی آمادگی داریم تا مشکلات مالی این قبیل طرح ها را برطرف کنیم تا مردم بتوانند از ظرفیت های تولید برق این نیروگاه ها استفاده لازم را ببرند.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هم اکنون عملیات اجرایی نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه در مراحل پایانی قرار دارد، ابراز امیدواری کرد که با تزریق به موقع منابع مالی، هرچه سریعتر واحدهای این نیروگاه به بهره برداری برسند.

ارسال نظر و پیام
مشخصات نام و نام خانوادگی ایمیل یا شماره تماس
متن پیام
کد امنیتی
کلیه حقوق این سایت برای نشریه مهندسی اب محفوظ است - استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است
www.mohandesiab.com - Powerd By samin.co