منوی سایت
سد سیمره برترین طرح بتنی کشور شناخته شد
1391/07/19

سد و نیروگاه سیمره به عنوان برترین طرح بتنی کشور در دهمین همایش روز بتن مورد قدردانی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، دهمین همایش روز بتن با محور ارتقای کیفیت فرآورده های بتنی به همت انجمن بتن ایران و با حضور مسئولان، صنعتگران، دانشجویان و سایر دست اندرکاران صنعت بتن شب 16مهرماه در محل مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران به کار خود پایان داد.

در پایان این همایش، طرح سد و نیروگاه سیمره عنوان برترین طرح بتنی کشور در سال 1391 را از آن خود کرد.

مجری طرح سد و نیروگاه سیمره پس از دریافت لوح یادبود انجمن بتن ایران، اظهار داشت: در مراحل مختلف مطالعه و اجرای این سد بتنی دو قوسی، ابتکارهای ارزنده ای از جمله استفاده از نوار نقاله در اجرای عملیات بتن ریزی بدنه سد و همچنین کنترل واکنش زایی سنگدانه ها با مصرف سیمان پوزولانی ویژه به کار رفته  است که مورد توجه کمیته داوران قرار گرفت و همه این موارد نشانگر کیفیت مطلوب مدیریت، طراحی و اجرای این پروژه بزرگ ملی است.

مهندس "ابوالقاسم اقبال منش" حجم بتن ریزی بدنه سد سیمره را 578 هزار مترمکعب اعلام کرد و در رابطه با آخرین وضعیت اجرای طرح سیمره، گفت: هم اکنون عملیات بتن ریزی بدنه و سرریز سد سیمره به مراحل پایانی نزدیک شده است و طبق برنامه تا دی ماه امسال به پایان می رسد.

وی افزود: عملیات نصب واحد نخست نیروگاه سیمره نیز تا بهمن ماه به پایان می رسد ضمن اینکه 90 درصد عملیات نصب واحد دوم تا پایان سال جاری انجام می شود.

این مسئول با اعلام اینکه عملیات نصب واحد سوم نیروگاه سیمره در تابستان 92 پایان می یابد، تصریح کرد: هیچ مشکل فنی خاصی در اجرای سد و نیروگاه سیمره وجود ندارد.

سد بتنی دو قوسی 180 متری سیمره با مخزن 8/2 میلیارد مترمکعبی به عنوان بلندترین سد استان ایلام دارای نیروگاهی با سه واحد 160 مگاواتی و ظرفیت تولید سالانه 850 گیگاوات ساعت برق است.

طرح سیمره که حد فاصل دو استان ایلام و لرستان بر روی رودخانه سیمره و 40 کیلومتری شمال غربی شهرستان دره شهر احداث شده است، تا کنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کارفرمای طرح سد و نیروگاه سیمره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مشاور آن مهندسان مشاور مهاب قدس، پیمانکار ساختمانی سد شرکت پرلیت و پیمانکار نیروگاه مشارکت فراب، تابلیه و پرهون طرح است.

ارسال نظر و پیام
مشخصات نام و نام خانوادگی ایمیل یا شماره تماس
متن پیام
کد امنیتی
کلیه حقوق این سایت برای نشریه مهندسی اب محفوظ است - استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است
www.mohandesiab.com - Powerd By samin.co