منوی سایت
جنگ امروز جنگ آب است
1390/09/01
معاون برنامه‌ریزی استانداری فارس با اشاره به رقابت کشورهای مختلف برای به دست آوردن منابع آب و غذا گفت: جنگ امروز که در دنیا رقابت بسیاری بر سر آن وجود دارد، جنگ آب است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، فرهاد سجادی بعد از ظهر امروز در نشست کارگروه تخصصی کمبود آب با بیان برخی حساسیت‌های موجود بر سر منابع آبی و غذایی در دنیا اظهار داشت: در سال‌های گذشته پژوهش‌هایی در مورد جنگ آب و کمبود منابع آب در جهان منتشر شده است که هرگز توسط افراد جدی گرفته نمی‌شد.
وی تصریح کرد: تغییرات اقلیمی و کمبود بارش سبب شده است تا امروزه اهمیت پژوهش‌های دانشگاهی گذشته در مورد منابع آبی به طور کامل قابل لمس باشد.
سجادی در ادامه با اشاره به شرایط موجود در فارس ابراز داشت: با افزایش جمعیت فارس، استفاده از منابع آبی و خاکی افزایش یافته و این در حالی است که تولید برخی محصولات استراتژیک در این استان کم شده است.
معاون استاندار فارس ادامه داد: کاهش تولید محصولات غذایی و استراتژیک در سطح فارس بیان‌کننده مصرف‌گرایی فراتر از تولید در این استان است.
سجادی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع الگوی مصرف و هدر رفت انرژی و آب در این استان اشاره کرد و بیان داشت: میزان هدر رفت آب در تمام زمینه‌ها بسیار است و باید در اقتصاد کشور برای جلوگیری از این موضوع مدیریت برنامه‌ریزی صورت پذیرد.
سجادی همچنین با اشاره به موقعیت استان فارس در توسعه کشاورزی کشور تصریح کرد: استان فارس دارای موقعیت ویژه‌ای در کشاورزی کشور است که رشد قابل توجهی در سال گذشته داشته است اما امیدواریم با فرهنگ‌سازی انجام شده و مدیریت منسجم بر منابع آب بتوانیم شاهد رشد اقتصاد کشاورزی باشیم.
معاون استاندار فارس در بخش پایانی سخنان خود به اهمیت فصل تصویب بودجه در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در ماه‌هایی که فصل اختصاص بودجه در کشور است باید نمایندگان استان فارس در مجلس برای جذب بودجه‌ها و اعتبارات ویژه برای توسعه صنعتی و کشاورزی فارس تلاش کنند.
خبرگزاری فارس
ارسال نظر و پیام
kd1390/11/25
kheili kiri bood
مشخصات نام و نام خانوادگی ایمیل یا شماره تماس
متن پیام
کد امنیتی
کلیه حقوق این سایت برای نشریه مهندسی اب محفوظ است - استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است
www.mohandesiab.com - Powerd By samin.co